Güncel

Kartal’da Partizan Okurları Kahvaltıda Buluştu

Kartal: Kartal’da Partizan okurları,düzenledikleri kahvaltı etkinliği ile yerel seçimler sürecini değerlendirerek 1 Mayıs çalışmalarını tartıştı.

Eğitim-Sen 5 Nolu Şubesi’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde, sohbetler eşliğinde kahvaltı yapılarak ardından 1 Mayıs süreci tartışıldı. Toplantıda ilk sözü alan arkadaş bir açılış konuşması yaptı. Konuşmada yerel seçimler süreci ve Gezi İsyanı’nın ardından ülkede yükselen toplumsal muhalefete dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Tüm katılımcıların söz aldığı etkinlikte, genel olarak Gezi İsyanı’nın ardından ülkemizde toplumsal muhalefetin yükseldiği, AKP’nin kutuplaşma siyaseti üzerinden toplumun bir kesimini kendisine yedeklerken, toplumsal gerilimi körükleyerek saldırganlaştığı yönlü değerlendirmelerde bulunularak Partizan’ın kitlelerin artan muhalefetini göğüslemeye aday olduğu ve bunun için de çalışmaları hızlandırmak gerektiğinin aldı çizildi.

Kartal yerelinde çalışmaları nasıl ele almak gerektiği yönlü tartışmaların da olduğu etkinlikte, işçi merkezi olan Gebze için ayrıca organizayonlar yapılması gerektiği ve Kartal’da da belirli merkezler üzerinden ve kitleleri örtgütleme hedefi bile çalışılacağı aktarıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu