Güncel

Kartal’dan Greif İşçilerine Destek!

Kartal: Sabah saatlerinde Greif Çuval Fabrikası’ndaki direnişe gerçekleşen polis saldırısı Kartal’da protesto edildi. BDSP tarafından örgütlenen eyleme içlerinde Devrimci Anarşist Faaliyet, Devrimci Hareket, SDP, Halk Cephesi ve Partizan’ın da olduğu kurumlar katıldı.

İntiba önünde toplanan kitle, Bankalar caddesi boyunca gerçekleştirdikleri yürüyüşte sık sık “Her yer Greif her yer direniş”, “Greif işçisi yalnız değildir” vb sloganlar atarak, yol buyunca ajitasyonlar çektiler.

BDSP adına okunan basın metninde, polisisn sabah saatlerinde azgınca saldırdığı ve 100’e yakın işçiyi darp ederek gözaltına aldığı belirtti ve “işçi sınıfı için yeni bir umut ışığı olan bu direnişi, direnişin 60. Gününde sermaye devletinin baskı ve zoru ile dizginlemeye, işçi sınıfının bu mevzisini düşürmeye çalışıyorlar” dedi.

Greif direnişini büyütmek için dayanışmayı yükseltmek gerektiği ve her yeri direniş alanına çevirmek gerektiğinin altı çizilen açıklama “Direnişçi işçileri zorla fabrika önünden söküp atmaya çalışanlar da, patronlarla bir olup işçileri arkadan hançerleyen sendika ağaları da yaptıklarının hesabını mutlaka verecekler. Kazanan emeği ve onuru için direnen işçi olacak“ cümleleri ile sonlandı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu