GüncelManşet

Katil Firmaya Denetim İhbarı “Denetim Var, Hazırlanın!”

Soma: Soma’da facianın yaşandığı madenin sahibi olan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş’ye, Işıklar ve Atabacası’ndaki madenlerine gelecek denetimin önceden bilgisi verildi. Denetimin yapılacağına dair erken bilgi alan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş, fabrika içerisinde talimat çıkartarak trafoları değiştirerek, açıklarını kapatıyor.

İşçilerden edindiğimiz bilgiye göre, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş’nin faaliyette bulunduğu Işıklar ve Atabacası’ndaki madenlerde bu gün işçilere bir talimat iletildi. İletilen talimata göre, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş’nin diğer madenlerinin de denetleneceği ve bir an önce trafoların değiştirilmesi gerektiği belirtildi.

Talimat çerçevesinde denetim öncesi hazırlıklara başlayan firma, yanıcı malzemeden yapılan trafoları değiştirirken, muhasebede ise evraklar yenileniyor.

Geçtiğimiz günlerde yüzlerce insanın ölümüne sebep olan maden faciası sonrasında, işçilerin de tedirgin olduğu denetimin bilgisinin erkenden el altından iletiliyor olması, güvencesiz ve denetimsiz çalışmanın sürdüğünün de göstergesi aslında.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu