Güncel

Katledilişlerinin 42. yılında üç fidan anıldı

Bursa:TC devletinin Deniz, Hüseyin ve Yusuf’un katledilişlerinin 42. Yılında, Bursa’da Partizanın da içinde bulunduğu HDK birleşenleri gerçekleştirdikleri yürüyüş ile üç fidanı andılar.

6 Mayıs günü saat 19.00’da Setbaşı’nda toplanan kitle, “Emperyalizme ve Faşizme karşı Deniz olunmalı“, “Yaşasın Türk ve Kürt Halkların Kardeşliği Halkların Demokratik Kongresi imzalı büyük boy Deniz’in pankartını açtı. Kitle yolun bir şeridini kapatarak, “Yaşasın Türk ve Kürt halkların kardeşliği”, “Emperyalistler işbirlikçiler 6. Filoyu unutmayın” , “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” vb. sloganlar ve alkışlarla Orhan Gazi Parkına gelindi.  Eylemde Mayıs ve Gezi şehitlerin isimlerinde okunarak kitle tarafında “yaşıyor” denildi.

Burada basın açıklaması HDK adına okundu. Açıklamada katil devletin 42 yıl önceki katliamcılığının bu günde Gezi’de sekiz gencimizin katledilmesi ile devam etiğini söylendi. “Denizleri ve devrim mücadelesinde yaşamını yitirmiş tüm devrimcileri saygıyla anıyor ve onları mücadelemizde yaşatacağımıza söz veriyoruz” dendi.      

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu