Güncel

Katliam, Bursa’da kınandı!

Bursa: Şehit mezarlarına yapılan saldırıyı protesto eden Gever halkına, devletin polisi tarafından yapılan silahlı saldırı sonucu yaşanan katliam Bursa’da da gerçekleştirilen basın ve yürüyüş eylemi ile protesto edildi.

8 Aralık günü BDP Bursa İl örgütü tarafından Yıldırım İlce binası önünde saat 17.30’da basın açıklaması gerçekleştirildi. “Katil devlet halka hesap verecek” pankartı açılan eylemde açıklamayı kitle adına İl Başkan yardımcısı Halit Bozbey yaptı. Bozbey AKP’nin “çözüm ve barış” söylemindeki samimiyetsizliğine vurgu yaptı. Sürecin baltalamasına da, Kürt halkına yönelik saldırılara da boyun eğmeyeceklerini dile getiren Bozbey, “Halka kurşun sıkanlar, demokratik gösteri hakkını kullananlara saldıranlar derhal yargılanmalarıdır” dedi. Açıklamaya HDP ve partizan da destek verdi.

Açıklamanın ardında gençler YPG-H, HPG filamanlarını açarak, gecen sene ırkçı saldırıların yaşandığı Ulus ve Yavuz Selim mahallelerinde meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. Kitle “Şehit Namirin,” “Kürdistan faşizme mezar olacak”, Katil devlet halka hesap verecek”, “PKK halktır halk burada” vb. sloganlar atarak, halkı şehitlere sahip çıkmaya çağırdı.

Bursa gever prot 2

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu