Güncel

Kaymakamdan velilere saldırı

Kartal: Karlıktepe’de bulunan Öğretmen Zekeriya Güçer İlköğretim Okulu’nun imam hatip okuluna dönüştürülmek istenmesine karşı öğrenci ve velilerin Kaymakamlık önündeki eylemleri devam ederken; dün (19 Temmuz) velilerin yanına gelen Kaymakam Nur Mehmet Hamurcu ve korumaları saldırgan tavırlarını sürdürüyor.

 

Veliler anlatıyor:

“Dün nihayet sayın kaymakam yanımıza geldi. Okulumuza dokunmayacağını, bizi artık anladığını düşündük. Ama hiç de öyle olmadı.

Yine aynı, ‘ben ne dersem, o olur’ tavrını sürdürdü. Hatta konuşan bir arkadaşımıza ‘saçmalama’ ve ‘Burasını kurtarılmış bölge olarak görüyorsunuz’ dedi. (Ki bu söylemi kafamızı kurcalayan bazı soruların doğruluğunu kanıtlıyor.)

Korumaları bir arkadaşımıza saldırdı. İmam hatip yapılmak istenen küçük binamız için çok içtenlikle ‘Sağlam değil o bina. Gelecek çocuklara yazık’ diyen bir veliye ‘Binayı inceleyip olur raporu verenlerin sorunu, benim sorunum değil’ yanıtını verdi.

Meydanda çocuklarımızla diyalog kurup onları sevdi. Bunların sadece gösteriden ibaret olduğunu düşünüyorum. Ve bizi her zamanki gibi yok sayarak gitti.

Hiçbir şey bizi çocuklarımıza sahip çıkmaktan vazgeçirmeyecek. Her akşam Kaymakamlık karşısında saat 15.00’te alanda olmaya devam edeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu