Güncel

Kayseri’de 1 mayıs hazırlıkları

1 Mayıs ve 7 Haziran genel seçimleri öncesi faşist provokasyon haberleri gelmeye devam ediyor. Dün akşam(29 Nisan)  saatlerinde Kayseri’de aralarında Partizan, Esp ve Dev-Güç’ün bulunduğu devrimci demokratik kurumlar Battalaltı mahallesinde yazılama yaparak emekçi halkımızı 1 Mayısa çalışması yaptığı sırada 4 faaliyetçi göz altına alındı.

 Gözaltına alınanların SDP, ESP faaliyetçileri olduğu öğrenilirken iki kişinin olayla hiç bir ilgisi olmadığı belirtildi. Mahalle çalışması boyunca uyuşturucu kullanımı olduğu görülürken uyuşturucu çetelerinin takibine giren faaliyetçilerin ara sokaklarda ve caddelerde işçi sınıfının mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs yazılamaları yaptığı sırada 4 faaliyetçinin yapılan ihbarlar sonucu gözaltına alındığı öğrenildi.  Uyuşturucu satıcılarına ve kullanıma izin veren faşist T.C polisinin bir kez daha çetelerle işbirliği gözaltındaki faaliyetçilerin polise ” uyuşturucu ihbarlarında da aynı hassasiyeti gösteriyor musunuz ? , “uyuşturucu kullanım ve satımının yasaklanmasına dair neden sessizsiniz ? ” sözleri ile teşhir edilirken polisler bu sorulara karşı susarak çetelerle işbirliğini kabul ettiler.

 Polisin uyuşturucuya karşı duyarsızlığı ve serbestliği il emniyet müdürlüğü önünde de devam etti. Emniyet bahçesine elinde tiner çekerek giren bir kişinin, yoldaşlarını bekleyen devrimciler tarafından fark edilmesi üzerine nöbet kulübesinde oturan polis ” elinde tiner çeken bir insan emniyet müdürlüğü bahçesine giriyor ve siz herhangi müdahalede bulunmuyorsunuz ” şeklinde uyarıldı. Nöbetçi polisin verdiği cevap, “o zaten devamlı geliyor herhangi bir zararı yok” diyerek uyuşturucu kullanımının emniyette olması devletin uyuşturucuya verdiği desteği bir kez daha gösterdi. Gözaltına alınan devrimciler ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar. 

Kayseri Partizan okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu