Emek

Kaza değil katliam!

Mersin: Bu sabah (20 Mart) 07.15 sıralarında merkez Akdeniz İlçesi’nin Adanalıoğlu Mahallesi’nde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Acar Makina Sanayi Fabrikası işçilerini taşıyan minibüse, hemzemin geçitte Mersin-Adana seferini yapan yolcu treni çarptı.

Savaş alanına dönerken, tren altında sürüklenen minibüste bulunanlardan 10 işçi öldü, 8 kişi de yaralandı. Yaralılar kaza yerine sevk edilen ambulanslarla Mersin ve Tarsus’taki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Görgü tanıkları kaza sırasında kontrollü hemzemin geçitte bariyerlerin inmediğini, minibüs sürücüsünün de dikkat etmeden hemzemin geçide girdiğini söyledi.

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekin, kazanın meydana geldiği hemzemin geçidin yıllardır sorun olduğunu söyledi. Her gün buradan yaklaşık 10 bin kişinin geçtiğini belirten Tekin, “Her sabah kaza olacak diye yüreğimiz ağzımıza geliyor. Bu geçidin modernize edilmesi yönünde girişimlerimizden sonuç alamadık” dedi

Kaza sırasında 8 olduğu sanılan yaralı sayısının 4 olduğu anlaşıldı. Bu yaralılardan, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen 1 kişinin yaşamını yitirmesiyle ölü sayısı 10’a çıkarken, diğer yaralılardan 2’sinin Tarsus, 1’inin de Mersin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu