Güncel

KDP’NİN AKP MASKESİ!

AMED: Rojava devrim süreci ile kendini iyiden iyiye hissettiren AKP-KDP işbirliğinin yansıması Rojava sınırlarında kazılan hendeklerden sonra yakın zamanda Kürt kurumlarına yönelik yaptığı baskıcı, faşist ve tekçi politikalarıyla tekrardan kendini hatırlattı.

AKP’nin Rojava hazımsızlığı KDP ile uzlaşarak büyüyor. Bunun yansıması olarak sınırlara yapılan duvarlar ve kazılan hendeklerle AKP T.Kürdistan’ında uygulamak istediği baskıcı politikaları KDP üzerinden maşa gibi kullanarak gerçekleştiriyor.

Son dönemlerde KDP’nin Kürt kurumlarına uyguladığı gözaltılar ve baskıcı politikalarla AKP’nin geçmiş dönemlerde KCK’ ye uyguladığı baskıcı politikalarıyla aynı olduğunu söyleye biliriz. AKP-KDP’nin sergilediği ortak tutum tehlikeli ve bilinçli yapılan yaklaşımlardır. AKP ‘nin KDP’yi kullanarak izlediği politika kürleri Kürtler eliyle Kürdistan da ki rezervlerden yararlanmaktır ki buda bize KDP ve TC arasında siyasi ve ticari ilişkilerin sıklaştığını gösterir, ilişkileri sıklaştıkça petrol, Rojava ve ulusal mesele ortak nokta haline geliyor.

KDP’nin yürüttüğü politik arındırma, sindirme TC’nin yürüttüğü sömürgeleştirme politikasının bir parçasıdır buda AKP ve KDP’nin kendi çıkarları için her şeyi yapacaklarının göstergesidir. Amed halkı ve DKÖ’ler Barzani’ye defalarca seslendi ve seslenmeye devam ediyor. Kürt halkı bir bütündür ne AKP ‘nin ne de KDP ‘nin gücü bu bütünlüğü bölmeye yetmez.

Amed’den Bir Ö.G. Okuru.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu