Emek

“KESK’li tutsaklar serbest bırakılsın”

H. Merkezi: 2 Şubat günü saat 15.00’da KESK’li tutsak aileleri ve Kamu Emekçileri Cephesi Taksim Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelerek, ”Parasız eğitim, parasız sağlık istemek, iş güvencemize sahip çıkmak suç değildir, komplolarla tutuklanan KESK’li tutsaklar serbest bırakılsın” yazılı açılan pankart ile bir basın açıklaması yaptılar.

Eylem boyunca, “KESK’li tutsaklar serbest bırakılsın”, “Komploları boşa çıkaracağız”, “Kahrolsun faşizm, yaşasın mücadelemiz” “Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz” sloganları atıldı.

Eylemde ilk olarak Edirne F Tipi Hapishanesinde 12 aya varan bir tutukluluk hayatı yaşadığını ifade eden Haber-Sen üyesi Muzaffer Halisdemir bir konuşma yaparak, “Biz asla ve asla AKP’nin memuru olmayacağız. Haklıyız ve haktan yana olacağız, haklıyı savunacağız” dedi.

Daha sonra sözü yine 11 ayı aşkın bir süre Kandıra F Tipi Hapishanesinde kalan Bes 1 Nolu şube başkanı Dursun Doğan aldı. Doğan konuşmasında, bugün halen 8 tane KESK’linin tutuklu bulunduğunu belirterek, “Tüm mücadele arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya, hapishaneler boşalıncaya kadar mücadelemize davam edeceğiz” dedi.

Daha sonra okunan basın açıklamasında, KESK’e yönelik baskı ve tutuklama terörü aktarılarak, süreç boyunca yürütülen mücadele anlatıldı. Basın açıklamasında mücadelelerinin Gezi direnişi ile kesiştiği belirtilerek, “Başbakan’ın kahraman polisleri, 14 yaşında Berkin’imizi hedef aldı,  gencecik delikanlılarımızı sakat bıraktı, nice Ethem’i, Ali İsmail’i, Hasan Ferit’i kaybettik bu günlerde” denildi.

Açıklamanın ardından oturma eylemi yapıldı, hep birlikte söylenen marşlarla eylem bitirildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu