GüncelManşet

Kilis’te 15 günlük “Özel Güvenlik Bölgesi” uygulaması

H. Merkezi: Her gün koketlerin düştüğü/düşürüldüğü Kilis’te atılan roketlerin etkisiyle insanlar yaşamlarını kaybediyor/kaybetmeye devam ediyor.

Kilis’te halkın bir kısmı şehirden ayrılmaya başlarken Kilis Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Kilis’in birçok yeri özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Kilis’in insansızlaştırma projelerine devam eden devlet, valisi aracılığı ile bu kez de Kilis’in birçok yerini 15 günlüğüne “özel güvenlik bölgesi” ilan etti.

6 Mayıs’tan 20 Mayıs’a kadar “güvenlik” gerekçesiyle “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildi.

Kilis Valiliği yaptığı açıklamada, “vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, olası tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek” gerekçe gösterilerek birçok yerde OHAL uygulanacak.

Valilik açıklamasında, “Valilik açıklamasında can ve mal güvenliğini gerekçe göstermiş olsa da Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, olası tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince;  Şehit Asb.Kd.Çvş. Yalçın NANE Hudut Karakolunun geri bölgesi ile Öncü Hudut Karakolunun geri bölgesinde 06 Mayıs 2016 günü saat 08.00’den başlayıp 20 Mayıs  2016 günü saat 17.00’de bitecek şekilde (15) gün süreyle Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir” OHALi şeklinde duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu