Manşet

İkitelli’de çocuklara zulüm!

İkitelli semtimizde geçtiğimiz günlerde teşhir ettiğimiz polis terörünü sizlere aktarıyoruz.

İkitelli emekçi yığınlarının işçi kesiminin yoğun olarak yaşadığı bir semt olarak bilinmektedir. Kuşkusuz ki bu böyledir.

Fakat akşam olup işçiler işlerinden evlerine gittiklerinde bazı minik ellerin mesaisi başlar işte. Bunlar köylerinden şehre göç etmiş yoksul halkımızın çocuklarıdır. Gündüzleri okullarına gidip akşamları karanlık çöktüğünde ise işlek caddelerde kalem silgi satarak harçlıklarını çıkarmak, ailelerine yardım etmek istemekteler. Fakat bu minik ellerin ensesine uzanan, her gün oradan oraya kovalayan küfür eden, hakaret eden, “yeri geldiğinde” döven bir polisi vardır İkitelli’nin.

Bizler bunu gün yüzüne çıkarmak için semtimizin emekçi çocuklarıyla söyleşi gerçekleştirdik. Ailelerinin durumunun kötü olduğunu ve sırf yüklerini hafifletmek için okul sonraları geç saatlere kadar çalıştıklarını söylediler.

Mahalle polisinin bunları her gördüğünde dövüp hırpalayıp hakaret ettiğini ve içlerinden Kürt olanlara “sizin arkadaşlarınız taş atıyor, sizler taş atan köpeklersiniz” diyerek baskı altında bıraktıklarını anlattılar. Çocuklar; “Ekmeğimizi kazanarak onurumuzla çalışmak ne zaman suç oldu?” dedi ve; “Böyle devlete taş atmakta haklı değiller mi?” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Asla da çalışmaktan vazgeçmeyeceklerini vurguladılar. İşte TC devletinin çocuklara karşı masum görüntüsünün altında yatan gerçeklik buradan da açıkça görülmekte.

Zira devletin ne kadar halk düşmanı olduğu, bu yaşananlardan da belli. İkitelli başta olma üzere faşist TC’nin bu düşmanlığını teşhir etmeye devam edeceğiz. Kuşkusuz ki bu zulüm saltanatını yenmek örgütlü mücadeleyi yükseltmekle olur.

Faşizmin her baskısına örgütlenerek savaşarak cevap vereceğiz.
İkitelli Faşizme mezar Olacak. 
İkitelli Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu