GüncelManşet

(An An)Kitleler sokaklarda hırsızlardan hesap soruyor

 İstanbul: 17 Aralık rüşvet operasyonu zamanında Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen telefon görüşmelerinin internette yayınlanması üzerine başta İstanbul olmak üzere birçok ilde halk meydanlara inerek hükümeti istifaya çağırıyor.

İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı, Kadıköy Boğa, Kartal Ahmet Şimşek Koleji, Maltepe Maltepe Meydanı, Okmeydanı Mahmut Şevketpaşa Sağlık Ocağı önü ve Sarıgazi’de Vatan ilköğretim önünde toplanan halk hükümeti istifaya çağırıyor.

 

An An Gelişmeler

22.44: Kadıköy’de kitle büyük oranda dağıldı. Bahariye caddesi üzerinde çevik kuvvet ve sivil polisler gözaltı yapmaya çalışıyor. Ara sokaklara dağılan kitleye bölge halkı kapılarını açıyor. Camlardan direnişçileri evlerine çağırıyorlar.

22.35: Polis kitleye akrep ve çevik kuvvet ile saldırdı. Kitle moda’ya doğru ve ara sokaklara çekildi. 

21.54:  Kitle Bahariye ilköğretim okulunun tabelasını değiştirerek Bahariye Berkin Elvan ilköğretim okulu yaptı.

21.52: An itibariyle kitle Bahariye caddesi üzerinde bulunan Ziraat Bankasının camlarını kırarak içeri girdi. İçerideki büro eşyaları ile barikat kuruluyor.

21.32: Kitle polis barikatına doğru yürüyüşe geçti. Polis hedef alarak gaz bombası kullanıyor. Atılan gaz bombalarından dolayı bir kişi omzundan yaralandı. Barikatta Partizanlarda var.

21.13: Bahariye caddesindeki barikata polis akrep ve yüzlerce çevik kuvvet ile saldırdı. Akrep içerisinden yoğun plastik mermi ve gaz bombası kullanılıyor. 

21.05: Bahariye caddesi üzerinde 2 noktada kurulan barikattan kitle polis’e karşı büyük bir direniş sergiliyor. Polis geriliyor. 

20.55: Gazi mahallesinde toplanan kitle eylemi sonlandırdı. Yarın akşam için yine eylem çağrısı yapıldı. 

20.53: Bahariye Caddesi üzerinde kurulan barikat güçlendiriliyor. Halk Ziraat Bankasını talan etmiş durumda, kitle polis’e yoğun havai fişek ile müdahale ediyor. Polis çok yoğun olarak gaz bombası kullanıyor.

20.40: Kadıköy sokakları Berkin Elvan Onurumuzdur, Her Yer Rüşvet Her Yer Yolsuzluk sloganları ile direniyor.

20.35: Kadıköy Bahariye caddesi üzerinde polis kitleye yoğun olarak gaz bombası ile saldırıyor. Kitle polise havai fişek, taş, soda şişesi ve sapanlarla karşılık veriyor. 

20.32: Gazi halkı Eski Karakol önünde toplanarak Cemevine doğru yürüyüşe geçti. 

20.20: Kadıköy’de çatışmalar Bahariye Caddesi üzerinde yoğun bir biçimde devam ediyor.

20.15: Okmeydanı halkı sağlık ocağı önünde başlayan ve mahalle içinde süren yürüyüşü sonlandırmak üzere

20.10: Kadıköy’de yürüyüş yapan kitle AKP ilçe binasına giderken polis’in saldırısına uğradı. Polis eylemcilere TOMA, gaz bombası ve plastik mermi ile saldırıyor. Kitle polise havai fişekler ile müdahale ediyor.

20.10: Okmeydanı halkı “Bu pisliği halk sıfırlar” pankartıyla eylemde

20.05: Sarıgazi halkı Vatan İlköğretim Okulu önünde toplanmaya başladı

19.40: Bakırköy halkı AKP binasının önüne hırsız var sloganlarıyla yürüyor.

19.33: Bakırköy halkı AKP ilçe binası önüne yürüyor.

19.29 Kartal halkı hükümet istifa sloganlarıyla Karlıktepe’den Kartallı Kazım Meydanı’na çıkıyor, AKP binasının önüne gidilecek.

19.18 Kadıköy’de toplanan kitle sloganlarla Bahariye’ye doğru yürüyüş’e geçti.

19.00 Kartallılar Ahmet Şimşek  önünde toplandı.

19.00 Kadıköy Boğa’da toplanma başladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu