Güncel

Kızıltepe Devlet Hastanesi halka kapatıldı

Rojava’ya dönük saldırıların ardından 5 asker cenazesinin getirildiği Kızıltepe Devlet Hastanesi halka kapatıldı

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Kuzey Suriye’ye dönük saldırının ardından sınır hattına yayılan çatışmalar Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Şenyurt Mahallesi’nde sürüyor.

Boşaltılan mahallede konumlanan asker ve paralı ÖSO grupları, sınır hattından 4 yüz metre uzaklıktan bulunan sivil alanları ağır silahlarla vuruyor. Karşı tarafta savunma yapan QSD ise havan ve roket atışlarıyla karşılık veriyor.

Kızıltepe devlet hastanesi sivillere kapatıldı 

Mahalle girişinin tamamen asker kontrolünde olduğu bölgede ambulans hareketliliği yaşanıyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze araçları söz konusu alana giriş yaptı. Mahalleden çıkan ambulanslar ile Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne 5 asker cenazesinin getirildiği aktarıldı.

Hareketliliğin ardından hastane sivillere kapatıldı. Polis hastane etrafında geniş güvenlik çemberi oluşturdu.

Özel hastanede ambulans hareketliliği

Son iki gün içerisinde Kızıltepe’de özel bir hastaneye de çok sayıda ambulans giriş yaptı. Özel harekat polislerinin eşlik ettiği ambulanslara sağlık ekipleri dışında kimse yaklaştırılmadı.

Konuya ilişkin bilgi vermekten kaçınan hastane yönetimi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Mardin Valiliğinin açıklamasının beklenilmesini söyledi.

Ambulans ve polis araçları siren seslerinin gün boyu eksilmediği ilçede, paralı ÖSO üyeleri okul servis araçlarıyla sınıra naklediliyor. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu