Güncel

Köylüler elektrik kesintilerine karşı trafo merkezini bastı!

H. Merkezi: Urfa’da, yaşanan elektrik kesintisini protesto etmek isteyen kitle, Köyde  bulunan elektrik trafo merkezini bastı.

Urfa’nın Yardımcı Köyü’nde yaşayanlar uzun bir süredir sürekli elektriklerinin kesildiğini ve bu kesilmelerinin bilerek yapıldığını belirtti.

 Yapılan bu haksızlığa karşı köylüler, dün (8 Aralık)akşam saatlerinde Yardımcı Trafo Merkezi önünde bir araya geldi. Burada pamuk çalılarıyla ateş yakan köylüler, bir süre köy yolunu trafiğe kapattı. Burada güvenlik görevlilerin sert müdahalesi sonucunda  kitle buna karşılık olarak güvenlik kulübesine taşladı.

Güvenlik görevlilerinin yardım istemesi sonucu  olay yerine Jandarma geldi. Fakat jandarmanın da gücü Urfa halkını durdurmaya yetmedi. Kitle, yolu trafiğe kapattı.

 

Köyde arama başlatıldı…
Yaşananların ardından Urfa Jandarma Alay Komutanlığından çok sayıda asker zırhlı araçla birlikte Yardımcı Köyü’ne gönderildi. Jandarma, olaylara karışan ve aralarında muhtarlarında olduğu birkaç kişiyi yakalamak için savcılıktan alınan arama kararıyla köylerde arama başlattı.

 

  [widgetkit id=417]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu