GüncelManşet

Komutan Ulaş’tan 18 Mayıs mesajı: “İbrahim Kaypakkaya yoldaş zafer yolunda yolumuzu aydınlatıyor”

H. Merkezi: 10 Mayıs günü Rakka hamlesi sırasında şehit düşen BÖG Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nun, şehit düşmeden kısa bir süre önce Partizan’ın çağrısıyla 20 Mayıs’ta Almanya-Ludwishafen’de gerçekleşecek merkezi İbrahim Kaypakkaya gecesine bir mesaj yolladığı belirtiliyor.

Mesajında “İbrahim Kaypakkaya yoldaş TKP/ML’nin kurucu önderidir. Sadece TKP/ML’nin değil, bütün bölge devriminin önderlerinden biridir. Komünarların ve özgürlük güçlerinin önderlerinden biridir” diyen Bayraktaroğlu konuşmasında şunlara da vurgu yapıyr:

“İbrahim Kaypakkaya yoldaş, herkesin geri çekildiği bir dönemde fedakarca, büyük bir emek harcayarak ileri atılmıştır. Karanlığın ve zulmün barikatlarını yıkmıştır. İbrahim Kaypakkaya yoldaş, fedakarlığın, halka güvenin, devrimci öncülüğün kızıl bayrağıdır. Bu kızıl bayrağı bugüne kadar yoldaşları bugüne kadar her şeylerini ortaya koyarak taşımışlardır ve taşımaya da devam edeceklerdir.”

 

“Yolumuz devrim yolunda ölümsüzleşenlerin yoludur”

Mesaj Bayraktaroğlu’nun “Faşizme karşı Türkiye’de, Kürdistan’da, Rojava’da omuz omuza mücadele ediyoruz ve savaşıyoruz. Alın terimiz ve kanımız birbirine karışıyor. İbrahim Kaypakkaya yoldaş zafer yolunda yolumuzu aydınlatıyor. Bizi birbirimize yoldaş eden devrim ateşi olarak içimizde yaşıyor. Yolumuz devrim yolunda ölümsüzleşenlerin yoludur” sözleri ile sona eriyor.

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=wDIFtY93TzU&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu