GüncelManşet

Koşuyolu’nda İşçilere Boş Kâğıt Dayatılıyor!

Kartal: Koşuyolu Hastanesi’nde geçtiğimiz haftalarda yol ücretleri ile ilgili eylem yapan işçilere Başhekimlik soruşturma açtırdı. Başhekimliğin emri ile soruşturma başlatan taşeron şirket Megro, işçileri çağırarak üst tarafı boş bir kâğıdın alt tarafına ‘savunma’ yazdırarak boş kağıt imzası dayatılıyor.

Görüştüğümüz işçi Ali Çiftçi’nin aktarımlarına göre, yol ücretleri ile ilgili olarak gerçekleşen eylemlerin ardından Başhekimlik, işçilerin görüşme talebini ‘randevu yok’ diyerek reddederken taşeron şirket üzerinden işçilere soruşturma başlattı. Eyleme katılan taşeron işçileri, taşeron şirket Megro’nun hastanedeki odasına çağırılarak sorguya çekildi.

Sorularda, “eyleme neden katıldın?”, “Kim çağırdı sizi?” vb. sorularla sorguya çekilen işçiler boş bir kağıdın alt tarafına savunma yazdırılarak boş kağıt imzalatılmaya çalışıldığını aktaran işçiler, soruşturmalarla beraber işten çıkartmalar yapılmak istendiğini ifade etti.

Dev-Sağlık İş’de örgütlü olan işçilerin aktarımlarına göre, sendika ile görüşmelerinde imza atılmaması kararı almış olsalar da, taşeron şirket Megro işçilere “imzalamayana maaş yok” şeklinde tehditlerde bulunuyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu