Gençlik

Kızıldere gençliği Berkin için eylemde

Gezi İsyanı’nın son şehidi, çocuk gülüşü ve hep 15 yaşında kalacak olan Berkin Elvan için dün (22 Mart) Kızıldere köyü Gençliği saat 20.00’de Sarıgazi Vatan İlköğretim Okulu önünden başlayan bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Bizim de Partizan olarak yerimizi aldığımız yürüyüşte halkı Berkin için halkı sokağa çağırdık ve sık sık “Berkin’in katilinin, patron ağa devleti” olduğunu haykırdık. Vatan önünden yürüyüşe geçen kitle sık sık “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Katil devlet hasep verecek” sloganlarını atarken yürüyüş sırasında yapılan konuşmalarda Berkin için ölüm emri verenin bu hükümetin başbakanı olduğu belirtildi ve “Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil” denilerek halk, sokağa hesap sormaya çağırıldı.

“Berkin öyle güçlüymüş ki…”

Demokrasi Caddesi başında Berkin şahsında tüm devrim şehitleri için gerçekleştirilen saygı duruşundan sonra basın metni okundu.

Yapılan açıklamada “Gezi İsyanı sırasında Okmeydanı’nda evinden ekmek almaya giden 15 yaşında bir çocuğa gaz atacak kadar acizleşen devletin kolluk güçleri gün gelecek hesap verecek” denildi.

Berkinlerin olması, yaşaması için dün olduğu gibi bugün de sokaklardayız” vurgusu yapılırken “Berkin öyle güçlüymüş ki milyonları sokağa döktü” denildi. Son olarak “Biz koşullar ne olursa olsun, her zaman Berkin’in ailesinin, ailemizin yanında olacağız” denilerek mücadele çağrısı yapıldı.

 

Sarıgazi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu