Gençlik

Liseli YDG seçimler için buluştu

Bugün Antakya’da Liseli Yeni Demokrat Gençlik olarak yerel seçimler ve örgütlenme sorunumuz üzerine toplantı yaptık. Uzun süredir yaşadığımız dağınıklığıgidermek için periyodik toplantı yapma kararı almıştık.

Bugün yaptığımız ikinci toplantıda ilk gündemimiz yerel seçim çalışmaları oldu. İlk olarak neden HDP’yi desteklediğimizi tartıştık. Daha sonra YDG’ninseçim dönemindeki politikalarını tartıştık. Halk gençliğinin en politikleştiğidönemlerden olan yerel seçim dönemindeki çalışmalarının önemli bir yerdedurduğunda hem fikir olduk.

Daha sonra önümüze pratik çalışmalar koyduk. Budönemde daha dinamik olmamız gerektiğinin üzerinde durduk.

 

“Düzenli olarak bir araya geleceğiz”

İkinci gündemimizde yaşadığımız dağınıklığın nedenlerini tartıştık. Yaşadığımız dağınıklığını daha çok öz veri eksikliğinden ve iletişim kopukluğundan kaynaklandığı üzerinde hemfikir olduk.

Bunu gidermek için düzenli, periyodik toplantı yapma kararı aldık. Alanımızda YDG’nin toparlanması için her yoldaşın gerekli özveriyi göstermesinin gerekliliğini vurguladık. Birbirimizle daha fazlakaynaşmamız için piknik yapma kararı aldık.

Üçüncü gündemimizde ise dergi dağıtımı üzerine konuştuk. Dergi dağıtımıkonusunda daha özverili olmamız gerektiğini vurguladık. Dergi dağıtımı için belli bir sayı belirleyip daha sonra bu sayıyı sürekli olarak arttırma kararı aldık.

Ayrıca dergi dağıtığımız kişileri katacağımız dergiyi tartışacağımız aylık okurtoplantısı yapma kararı da aldık.

 

Antakya YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu