Kadın

(foto) Londra’da 8 Mart

 

Londra: Dünya emekçi kadınlarının mücadele ve dayanışma günü 8 Mart dolayısıyla kadınlar Londra’da da seslerini yükselttiler, taleplerini haykırdılar.

8 Mart günü Londra’nın en işlek caddesi olan Oxford Street pek çok farklı ulus ve kültürden kadınların gerçekleştirdiği yürüyüş dolayısıyla trafiğe kapalıydı. Yürüyüş boyunca, kadına yönelik şiddetin durdurulmasından, eşit isi eşit ücrete kadar pek çok talep haykırıldı. Yeni Kadın Londra da pankart ve flamaları ile yürüyüşte yerini aldı.

9 Mart günü ise Yeni Kadın Londra’nın da bileşeni olduğu Londra Kadın Dayanışma Platformu (Yeni Kadın , SKB, Dersim-Der, Elbistanlılar Derneği, Kirkisraklilar Derneği, Roj Kadın Meclisi) tarafından kadınların bir araya geldiği ve emeklerini sunduğu kültürel bir etkinlik düzenlendi.

Saygı durusu ile başlayan etkinlikte, Govenda Jinan halk oyunları ekibi, Tohum Kültür Merkezi İlke Sanat Topluluğu skeç çalışması , SKB’li kadınların Tanya isimli skeçleri ve müzik grupları yer aldı. Ayrıca etkinlik boyunca Rojava’daki kadınlara destek olma amaçlı yiyecek sunumu yapıldı. Her bir kurumun ayrı ayrı mesajlarını paylaştığı etkinlik, bir sonraki çalışmalarda da bir araya gelme dileği ile sonlandırıldı.

[widgetkit id=525]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu