EmekGüncel

Maden işçilerine Süleyman Soylu’dan sorunların çözüleceği sözü

Dün direnişteki Soma ve Ermenek maden işçileri adına oluşturulan heyet ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında bir görüşme yapıldı.

Bağımsız Maden İş Sendikasının twitter hesabından yapılan açıklamada ” Bir direnişi daha başarı ile bitiren maden işçilerinin mücadelesine selam olsun” sözlerine yer verildi.

Açıklamada heyet ile Süleyman Soylu arasında görüşme şu şekilde aktarıldı:

“Üç somut çözüm önerimizi tekrarladık. Süleyman Soylu yarından başlamak üzere en kısa sürede bu sorunu çözeceğim. “Bana Ocak ayının 15’ine kadar süre verin. Ben söylüyorum. Bu süreye varmadan mutlaka bir çözüm üreteceğiz” dedi. Heyetimizle görüşme esnasında, Ermenek maden işçilerinin sorunun çözülmesiyle ilgili Karaman Valisini arayarak  konuştu. Sendikanın talepleri doğrultusunda Ermenek işçilerinin sorununun iki gün içinde çözüme kavuşturulmasını söyledi. Bugün Ermenek’te heyetimizin  Karaman valisiyle nihai çözüm doğrultusunda toplantı yapılacak. Heyetimiz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Ocak ayının 15’ine kadar aktif bir takip süreci yürüteceğimizi, şayet söz verilen süre içinde çözüm gerçekleşmez ise 16 Ocak’ta Ankara Yürüyüşü’ne başlayacağımızı iletti. “

Bağımsız Maden-İş sendikası adına yapılan açıklamada, “Geçen yıl ki zaferimizin tecrübesiyle diyoruz ki Yaşasın Uyar Maden İşçilerinin Onurlu Mücadelesi ve Zaferi! Bu mücadeleye emek etmiş, sorumluluk almış, dayanışma göstermiş, iyi dilekler dilemiş, dua etmiş herkese ama herkese çok teşekkür ediyoruz.” sözlerine yer verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu