DünyaEmek

Mağazayı açık tutmak için Carrefour’da ölen işçiyi şemsiyeyle gizlediler

Brezilya’da Carrefour mağazasında çalışan bir işçi mesai saatleri içerisinde öldü. Ancak mağazayı açık tutmak için çalışanın cansız bedeni üzeri şemsiyelerle kapatılarak gizlenmeye çalışıldı.

Satış müdürü Manoel Moisés Cavalcante, 14 Ağustos’ta Brezilya’nın Recife kentindeki Carrefour mağazasında kalp krizi geçirdi. İlk yardımda bulunuldu ancak kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Daha sonra Carrefour çalışanları, mağazayı hemen kapatmak yerine, müşterileri karşılamaya devam etmeye zorlandı. Bu arada Cavalcante’nin cansız bedeni ise üç şemsiye ve birkaç karton kutu ile kapatıldı.

Carrefour, olayın fotoğraflarının sosyal medyada yayılması üzerine özür dilemek zorunda kaldı. Yapılan açıklamada işlemin “saygısızca” olduğu kabul edilirken, “cesedi yerinden oynatmayarak yönergelerin takip edildiği” savunuldu. Şirket, mağazanın zorunlu olarak kapatılması da dahil olmak üzere bazı yönergeleri güncellediğini ve “bunun gibi nadir durumları”, “daha fazla hassasiyet ve saygıyla” ele almayı amaçladığını ileri sürdü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu