Güncel

Malatya E Tipi Tunceli Kampüsü

Merhaba arkadaşlar.

Şu an için Malatya E tipi hapishanesindeyiz ama sevk ihtimalimiz var bilginiz olsun.

Öncelikle belirtelim ki bizim burada durumumuz, moral ve motivasyonumuz çok iyi. Tutuklu öğrenci sayısının 600’ü aştığı bu süreçte bizler de yerimizi almış bulunmaktayız. Malatya E Tipi, Tunceli Üniversitesinin bir kampüsü halini almış durumda. Bu tutuklanma bizler için sürpriz olmadı.

Bir yıl önce Halkın Günlüğü gazetesinin okurları demokratik ve yasal eylemlere katıldıkları ve Halkın Günlüğü gazetesi dağıttıkları için “örgüt üyeliğinden” dolayı tutuklanmışlardı.

Yine dört yoldaşımız 1Mayıs ve 18 Mayıs’ a katıldıkları için “ örgüt üyeliğinden “ 7 yıl 3 ay “ceza” almışlardı. Bizlerin durumu da çok farklı değil. Evimiz ve Umut yayımcılık büromuz Özel Harekat Polisleri tarafından basıldığında anlamıştık. Mesele bizlerin sokağa çıkması. Mesele Özgür Gelecek gazetesini okumamızmış. Keza savcılıkta da gördük ki mesele katıldığımız basın açıklamaları ve eylemler. Sorulan sorular; 8 Mart, 21 Mart, 1 Mayıs, 18 Mayıs vs. eylem ve etkinlikler oldu.

TKP/ML örgütünün aldığı kararlar neticesinde bu eylemlere katıldığımız söylendi. Şunun bilincindeyiz ÖYM’ce egemenler ve hâkim sınıflar ülkemizi yarı-açık cezaevi konumuna getirmiş bulunuyor. En ufak demokratik hak alma mücadelesinde dâhil, faşizmin tüm saldırı metotlarıyla karşı karşıya kalmaktayız.

Son süreçte burjuva-feodal medyanın sıkça tartıştığı ÖYM’nin kaldırılması ve 3 yargı paketiyle ilgili yaratılmak istenen, sadece bu durumun doğal karşılanmasıdır. Ki bu tartışmaların başladığı süreçte kimi köşe yazarları hemen ayağa dikilmiş ve “terör örgütlerinin” birçok insanı bu paketle ceza evlerinden çıkaracaklarını belirtip, ÖYM’nin “işlevsizliğini “ azgınca kamuoyuna sunmuşlardı.

Bizler yaşamın her alanında mücadeleyi büyüterek, faşizmin saldırılarına boyun eğmeyeceğiz. Dört duvar içinde de olsak yaşamı anlamlı kılmanın mücadelesini sürdüreceğiz.

Özgür Gelecek’te buluşmak dileğiyle …

Eray Özdemir /   Malatya E Tipi Hapishane D Blok 3 oda

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu