Güncel

Malatya’da Öğrencilere Saldırı: 2 Yaralı!

 

H.Merkezi: Malatya İnönü Üniversitesi’nde dün gerçekleşen 8 Mart etkinliğine faşistler saldırdı. Malatya İnönü Üniversitesi Öğrenci Derneği (MÖDER) tarafından örgütlenen etkinliğe yönelik faşist saldırıda 1’i ağı iki öğrenci yaralanırken 50’ye yakın öğrenci de polis tarafından gözaltına alındı.

MÖDER’li öğrencilerin 8 Mart gündemi ile ilgili olara kampus içerisinde gerçekleştirdikleri etkinliğe sivil faşistler sözlü tacizde bulundu. Yaşanan sözlü tacizin ardından okul güvenlikleri olaya müdahale etmezken, önceden hazırlıklı oldukları belli olan sivil faşistler, devrimci-yurtsever öğrencilere sopa ve kamalarla saldırdı.

Polis tarafından müdahale edilen saldırıda, aralarında Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım’ın oğlu Şiyar Yıldırım’ın da olduğu 47 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrencilerden 45’i sağlık kontrolü için Malatya Devlet Hastahanesi’ne  ve sonrasında Emniyet Müdürlüğüne götürülürken yaralı öğrenciler Uğur Gül ile Serhat Göksu ise Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralılardan Uğur Gül’ün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu