Güncel

Mamak’ta gazetemizi halka ulaştırdık

 Gazetemiz Özgür Gelecek’in mahalle dağıtımlarına devam ediyoruz. Özellikle son iki haftadır Mamak Şirintepe mahallesinde yaptığımız dağıtımlarla hem gazetemizi mahalle halkına ulaştırma hem de yerel seçimlerle ilgili politikalarımızı insanlarla tartışma fırsatı bulduk.

Şubat ayında Tuzluçayır’da yaptığımız konser çalışmaları kapsamında uzun süredir dağıtım yaptığımız sokakların yanında, belli bir süredir aksattığımız mahallelere de dağıtım gerçekleştirmiştik. Son haftalarda da Şirintepe mahallesinde dağıtım gerçekleştiriyoruz.

“alternatif yok ve oy vermeye mecburuz” 

Geçen hafta ve bugün yaptığımız gazete dağıtımlarında mahalle halkıyla yerel seçimlere dair tartışmalar yürüttük. Dağıtım yaptığımız ve faaliyet yürüttüğümüz mahalleler CHP’nin tabanının olduğu yerler. Elbette devrimcileri sahiplenen ve demokrat kimliğini korumaya çalışan alanlar. AKP’ye ve özellikle Tayyip Erdoğan ile Melih Gökçek’e karşı ciddi bir öfkenin varlığı çok net hissediliyor. Çözüm olarak da diğer bir egemen kesim olan CHP’nin propagandası etkin. Buna faşist bir geçmişi olan Mansur Yavaş’ın aday olması bile maalesef engel değil.

Elbette bizler Özgür Gelecek okurları olarak AKP’nin çözüm olmadığı gibi CHP olmak üzere diğer bütün düzen partilerinin de çözüm olmadığını, özellikle Mansur Yavaş gibi bir faşistin, devrimci katilinin aday gösterilmesinin CHP’nin sol kitleyi cepte gördüğünün göstergesi olduğunu kararlılıkla anlattık ve savunduk.

İnsanların “alternatif yok ve oy vermeye mecburuz”  tepkisine ise, kim gelirse gelsin ezilenlerin ezilmeye devam edeceğini vurgulayarak, burada alternatifin sokaklarda yükselen ve geri çekilmeyen mücadele ısrar etmenin önemini ve ezilenlerin birlikte mücadele edebildiği, hep birlikte kendimizi ifade edebileceğimiz HDK/HDP anlayışının adaylarının desteklenmesi gerektiğini belirttik.  

Ankara ÖG okurları

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu