Manşet

Mamak’ta yıkım tedirginliği

Ankara: Geçtiğimiz haftalarda Ankara Mamak, Eski Çöplük Mahallesinde Mamak Belediyesi’ne bağlı yıkım ekipleri gecekonduları yıkmak için girdiği mahallede halkın direnişiyle karşılaşmış; tazyikli su, gaz bombaları ve coplarla halka saldıran polislerin ‘güvenliğinde’ 15 gecekonduyu yıkmıştı.

Eşyaları evlerinin içindeyken yıkılan insanlar, zor koşullar altında başka yerlere göç ederlerken, mahallede kalanlar ise bayramdan sonra yıkım olacağı söylentisiyle tedirgin bir halde bayramlarını geçirmekteler.

Özgür Gelecek gazetesi olarak mahalleye yaptığımız ziyarette mahallelilerle yıkımlar üzerine sohbet ettik. Defalarca Mamak Belediyesi’ne giderek eylem yapan mahalleliler, muhataplarla görüşmek istedikleri halde hiçbir olumlu yanıt elde edemediklerini belirttiler.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan yıkımda da sabahın erken saatlerinde evlerin yıkılmaya çalışıldığını, bayramdan sonra da aynı şekilde olabileceğini söyleyen mahalleliler, yaklaşık 30 yıldır oturdukları evlerinden kalacak bir yer garantisi verilmeden sokağa atılmayı kabul etmeyeceklerini söylediler.

Özgür Gelecek gazetesi, Eski Çöplük’teki devletin yıkım terörünü teşhir etmeye ve halkın haklı mücadelesinin sesi olmaya devam edecektir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu