Güncel

Mardin direnişi 21. gününde: Mücadeleye devam

HDP'li belediyelerin kayyum darbesiyle gaspına karşı Mardin halkının başlattığı direniş 21 gündür kesintisiz devam ediyor.

Mardin’de belediyelerin gasp edilerek kayyum atanmasına karşı direniş eylemleri 21 gündür sürüyor. “Halkın iradesi gasp edilemez” pankartının açıldığı HDP Mardin İl binası önünde yapılan açıklamaya HDP’li milletvekiller Meral Danış Beştaş, Dersim Dağ, Necdet İpekyüz, Hüda Kaya, Sıddık Taş, Ebru Günay, Pero Dündar ile Züleyha Gülüm, Batman Barış Anneleri Meclisi ve Batman Belediye eşbaşkanları da katıldı.

Polis ablukası eşliğinde yapılan açıklamada konuşan Batman Belediye Eşbaşkanı Mehmet Demir, şunları söyledi: “Halk kayyumlara en iyi dersi vermek istiyorsa buna karşı mücadele etmeli. Biz kayyumların neden geldiklerini, arkalarında neler bıraktıklarını çok iyi biliyoruz. Batman’da taş üstünde taş koymamışlardı ama kalan borcun, giden paranın haddi hesabı yoktu. O yüzden bunlara karşı her alanda daima mücadele içinde olmamız gerekiyor. Halkımız bu oyunların farkında olmalı. Her yerde kayyumlara, bizi yok saymak isteyenlere karşı ayakta durup mücadele etmeli. Biz iktidarın istediği gibi bu sefer kayyumlara boyun eğmeyeceğiz.”

Açıklama sonrası halk 10 dakikalık oturma eylemi yaptı. Eylem alkış ve zılgıtlar eşliğinde sona erdi. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu