Güncel

Mardin’de emniyet, 12 yaşındaki çocuğu istismar eden polisin görev yerini değiştirdi!

Derik’te görev yapan polis Y.Y., öğretmenevinde 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulundu. Önce başka yere görevlendirilen polis, daha sonra tutuklandı

Mardin’in Derik ilçesinde, 25 Şubat günü Derik Öğretmenevi’nde konaklayan polis memuru Y.Y.’nin 12 yaşındaki bir çocuğu cinsel saldırıda bulunduğu belirtildi.

Olay, öğretmenevinde konaklayan polis memuru Y.Y.’nin odasına yemek götüren 12 yaşındaki çocuğun çıplak bir şekilde odadan çıkıp kaçmasıyla ortaya çıktı. Öğretmenevi çalışanları, odadan kaçarak uzaklaşmaya çalışan çocuğu yakalayarak koruma altına aldı. Çocuğun yaşadıklarını anlatması üzerine polise haber verildi.

Gizlilik karar verildi

İfadesine başvurulan çocuğun, ilçede trafik polisi olarak görev yapan Y.Y. tarafından cinsel saldırıya uğradığını belirtmesi üzerine Derik İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis memurunu gözaltına almak yerine, görevlendirmesini ilçe dışına yaptı. İlçe Emniyet Müdürlüğü daha sonra jandarma ekipleri tarafından Y.Y.’nin gözaltına alınmasını sağladı. Jandarma tarafından gözaltına alınan Y.Y., ifadesinin ardından önce açığa alındı, ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Derik Cumhuriyet Savcılığı’nın dosya hakkında “gizlilik kararı” aldığı öğrenildi. (Kaynak: Mezopotamya Ajansı)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu