Güncel

Marşlarımız ve Halaylarımız 1 Mayıs Taksim İçin…

Kartal: 1 Mayıs yaklaşırken Taksim coşkusu her alanda devam ediyor. Partizan’ın 27 Nisan Pazar günü Kartal meydanda düzenlediği 1 Mayıs şenliğinde buluşan yüzlerce kişiyle Taksim ısrarı tekrar ortaya kondu.

1 Mayıs ve Gezi şehitleri şahsında devrim ve sosyalizm mücadelesinde hayatını kaybedenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan etkinlik, Adnan Yücel Kültür Sanat Derneği müzik grubunun marşları, türküleri ve halaylarıyla devam etti.

Müzik grubunun ardından Partizan adına 1 Mayıs’ı selamlayan ve Gezi ruhuyla Taksim’e çağıran bir konuşma gerçekleştirildi. Sinevizyon gösterimi ve ardından Grup İsyan Ateşi’nin türküleri ve halay parçalarıyla etkinlik devam etti.

Gençliğin katılımının yoğun olduğu etkinlikte “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “1 Mayıs Kızıldır Kızıl Kalacak”, “Kadın Erkek El Ele 1 Mayıs’ta Taksim’e”, “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” gibi sloganlar atıldı.

1 Mayıs günü Kartal Ahmet Şimşek Koleji önünden kaldırılacak araç için saat 07.30’da buluşma çağrısıyla etkinlik sonlandırıldı.

kartal senlik 1 mayıs 1

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu