Gençlik

Marmara’da Faşist Saldırı

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde yine bir satırlı saldırı gerçekleşti. Sürekli sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı kampüse faşistler satır sokarak bir öğrenciyi yaraladı. Hafif bir şekilde yaralanan yurtsever öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Göztepe Kampüsü’nde 25 Nisan’da yapılacak olan ırkçı etkinlik öncesi afiş asan ve bildiri dağıtan faşist öğrenciler devrimci, demokrat, yurtsever öğrencilere saldırdı. Solcu öğrencilerin bulunduğu Eğitim Fakültesi kantinine gelen faşistler önce o sırada orada bulunan yurtsever öğrencilerin masasına bildiri bırakmaya çalışıp daha sonra satırlarla yurtsever öğrencilere saldırdılar. Bir arkadaşımız hafif yaralandı. Saldırıdan sonra arkadaşımız hastaneye kaldırılırken biz devrimci, demokrat yurtsever öğrenciler de saldırıyı kınamak için toplandık.

Saldırı esnasında orada bulunan arkadaşlar olay görüntüleriyle beraber rektörlüğe dilekçe verdiler. Dilekçe verildikten sonra okul içinde sloganlarla bir yürüyüş yaptıktan sonra toplu çıkış yaptık. Yürüyüş esnasında “Marmara goristan ji bo faşistan, faşizmi döktüğü kanda boğacağız, Kürt halkına imha dayatılamaz” sloganları attık.

Sivil polislerin, çevik kuvvetin, ÖGB’nin yoğun baskısına rağmen yürüyüşümüzü tamamladık ve bu saldırının cevabının verileceğini vurguladık.

Marmara Üniversitesi’nden Bir YDG’li

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu