GüncelManşet

Maskeli sivil polisler YDG okurunu kaçırdı

İzmir: İzmir’de yüzleri maskeli sivil polisler tarafından liseli YDG okurumuz 3. kez kaçırıldı.

15 Mart günü saat 19.00 sularında okurumuz evinin bulunduğu sokaktan yüzleri maskeli sivil polisler tarafından kaçırılmıştır. Evinin bulunduğu sokağa kadar plakasız bir araçla takip edilen M.A, okulunun önünden plakasız araca zorla bindirilmiştir.

Yüzleri maskeli sivil faşistlere karşı direnen arkadaşımız, polisler tarafından bacaklarına ve sırtına vurularak darp edilmiştir. Daha sonra Buca taraflarında tenha ormanlık bir alana götürülerek tehdit edilip, ajanlaştırma girişiminde bulunulmuştur.

Buca çevresinde dolaştırıldıktan sonra saat 20.30 civarı bırakılmıştır.

Okurumuz M.A’ya yönelik bu kaçırma girişimi bir ilk değildir. Daha öncesinde de sivil polisler tarafından 2 kez kaçırılan arkadaşımıza yönelik baskı ve saldırıların takipçisiyiz. Bundan 3-4 ay öncesinde yine Buca’da tenha bir sokakta sivil araç tarafından önü kesilerek sivil polisler tarafından İzmir Terörle Mücadele Şubesi’ne hiçbir gözaltı işlemi olmaksızın keyfi bir biçimde götürülerek tehdit edilmişti. Aylar sonrasında okurumuza yönelik hiçbir gözaltı işlemi uygulamaksızın 3. kez yapılan bu kaçırma olayı İzmir polisinin aymazlığını ve rahatlığını gözler önüne sermektedir. Okurumuz M.A’ ya yönelik önümüzdeki günlerde başına gelebilecek herhangi kötü bir olayın sorumlusu İzmir Emniyet Müdürlüğü’dür.

Gençlik mücadelesinin dinamizminden korkan egemenler bu dinamiği sindirmek için gençliğe yönelik sistemli saldırılarına hız kesmeden devam etmektedir. İzmir’de polis son dönemlerde YDG okurlarına yönelik sistemli saldırılarını bunun en açık örneğidir. İzmir Polis’i tarafından okurlarımızın aileleri aranarak tehditler edilmekte ve okurlarımız resmi bir gözaltı işlemi uygulanmaksızın keyfi bir biçimde alıkoyulmakta yani kaçırılmaktadır.

Bizler Yeni Demokrat Gençlik olarak okurlarımıza yönelik uygulanan baskı ve tehdit karşısında keyfi kaçırma girişimlerinin takipçisi olacağız.

İzmir Polisi’ni buradan bir kez daha uyarıyoruz. Baskılarla, kaçırmalarla bizi yıldıramazsınız!

 

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

Liseli YDG okuru M.A yalnız değildir!

Baskılar Bizi Yıldıramaz!

 

(İZMİR YDG)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu