Güncel

“Mehmet İstif ölümsüzdür”

Gezi İsyanı’nda Mersin’de gaz bombasına maruz kalan ve kanser hastalığına yakalanan ve bugün hayatını kaybeden Mehmet İstifi anmak ve Gezi İsyanı’nda egemenlerin uyguladıkları faşizmi bir kez daha teşhir etmek için Partizan’ın çağrısı ile Sarıgazi Vatan İlköğretim Okulu önünden saat 20.00’de ”Gezi Şehidi Mehmet İstif ölümsüzdür” pankartı ile yürüyüş yapıldı.

Yürüyüşte sık sık, katil devletin Gezi İsyanı sürecinde halka uyguladığı şiddet teşhir edilirken Mehmet İstif ile Gezi’nin bilançosunu 9 olduğu ve şehitlerimizin hesabının sorulacağı söylenerek halka hesap sormaya güç vermeye dayanışmayı büyütmeye çağrı yapıldı. Kitle Demokrasi başına kadar sloganlarla alkışlarla Mehmet İstife sahip çıkarken “Anaların öfkesi Katilleri boğacak”,Mehmet İstif ölümsüzdür” sloganı sık sık atıldı Demokrasi Caddesinde saygı duruşu yapıldı ve yine egemenlerin bir gün yaptıkları tüm katliamlardan dolayı hesap vereceğini ve bunu yapacak olan da yine halk kitlelerinin olduğu vurgusu yapıldı.
Eylem cuma günü saat 20.00 de yapılacak olan komünist Önder İbrahim Kaypakkaya anmasının duyurusundan sonra sonlandırıldı.

Sarıgazi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu