Gençlik

Mersin Üniversitesi Öğrencilerine Polis Tacizi

Mersin:Gençliğin gazabından korkan egemenler, muhalefetin önüne geçmek için türlü türlü yönteme başvuruyorlar. Tabi başvurdukları bu yöntemlerden en meşhur olanı telefonla arayıp “özel bir konu hakkında acilen sohbet etme”. 
Mersin Üniversitesi’nde uzun süredir var olan direniş ve akabinde gerçekleştirilen Rektörlük işgali sonucu Rektör Yardımcısı’nın altına imza attığı belgede öğrencilerin tüm taleplerinin kabul edildiği yazılıydı. İşgalden dolayı kimseye soruşturma açılmayacağına dair de söz verilmesine rağmen 121 öğrenciye soruşturma, 67 öğrenciye savcılık soruşturması açıldı. Ayrıca soruşturma verilen öğrencilerin 26’sına da soruşturma sürecinde okula alınmamak üzere ‘ihtiyat-i tedbir’ kararı çıkarıldı. 
İşte bu öğrencilerden bir tanesi de o gün okulda olmamasına rağmen hakkında soruşturma açılan ve hatta hakkında ‘tedbir’ kararı çıkartılan Salih Umar. Neyse ki o gün okulda olmayışı tespit edilip hakkındaki tedbir kararı kaldırıldı fakat ‘hak ettiği’ düşünülmüş olmalı ki soruşturması hala devam ediyor. 
Salih Umar’ın yaşadıkları bununla da bitmedi. Salih Umar’ın bize aktardıklarına göre 19 Şubat günü telefonunu polis olduğunu söyleyen fakat ismini vermeyen biri arayıp, sohbet etmek istediğini dile getirdi. 0539 380 08 19 numaralı telefonla arayan kişi emniyetten aradığını ve polis olduğunu söyleyip acil olarak görüşmek istediklerini söyleyerek Umar’ın en yakın karakola gitmesi gerektiğini ekleyen polisler tekrardan arayacaklarını söyleyip görüşmeyi sonlandırdı. 
 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu