EmekGüncel

Mersin ve İzmir’de iki esnaf ekonomik sorunlar nedeniyle intihar etti!

Ekonomik krizin üstüne gelen korona krizi işsizliği ve yoksulluğu artırırken insanlar yaşamına son veriyor

AKP iktidarının her fırsatta ‘pembe tablolar’ çizdiği Türkiye’de halk, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte daha da derinleşen ekonomik kriz nedeniyle hayatlarına son veriyor.

Mersin’in Mut ilçesinde kokoreççilik yapan Murat Gümüş isimli esnaf, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” diye yazmasının ardından yaşamına son verdi.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Şen’in haberine göre 48 yaşında ve 1 çocuk babası olan Gümüş’ün 14 Nisan’da kokoreççilik yaptığı aracını satışa çıkardığı öğrenildi.

Mersin Mut’ta Murat Gümüş’ün intihar etmesinin ardından, İzmir’in Buca ilçesinde 10 yıllık kahvehane esnafı 50 yaşındaki Erdal Şenözpak da yaşamına son verdi.

Şenözpak’ın evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenilirken, iş yeri kirası ve banka borçlarını ödeyemediği, ciddi sıkıntılar yaşadığı için bunalıma girdiği belirtildi.

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre İzmir’in Karabağlar ilçesi Peker Mahallesi’nde kahvehane işleten 59 yaşında eski muhtar Nuri Çengeloğlu’nun da geçtiğimiz günlerde ekonomik sıkıntılara dayanamayarak evinde intihar ettiğini hatırlatan İzmir Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, ”14 aydır kapalıyız, destek yok. Bize reva görülen bu durum hangi vicdana, hangi merhamete sığar. Kısa bir süre bilse olsa biz de açsaydık” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu