Güncel

Mersin’de Berkin anıldı

Mersin: Mersin’de Berkin için yapılan eylemler devam ediyor. “Berkin’in katilini tanıyoruz” diyerek saat 18.00’da Forum AVM’de buluştu. Forum önünde sloganlarla buluşup yürüyüşe geçen yüzlerce kişi “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Katil polis bu sokaklar bizim” sloganlarını haykırarak Barış Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Yapılan yürüyüşe BDP Büyükşehir Eşbaşkan Adayları Sibel Yiğittekin ve Bedri Kuran ile BDP Yenişehir Eşbaşkan Adaylarından Saniye Ağbay da katıldı.

Barış Meydanı’nda kurulmuş olan platformun önünde buluşulmasının ardından hazırlanan basın metni okundu. Okunan metinde Berkin’in katillerinin kim olduğu ve tüm kaybedilenlerin hesabının sorulacağına vurgu yapıldı. Anma esnasında kitle ayrıca, Berkin’in ailesine gönderilmek üzere hazırlanan deftere duygu ve düşüncelerini yazdı.

 

Berkin için on beş dilek feneri

Yürüyüşün ardından Barış Meydanı’na gelen kitle Berkin’i ve tüm devrim şehitlerini anmak için bir dakikalık saygı duruşu yaptıktan sonra Berkin için hazırlanmış olan slayt gösterisini izledi.

Daha sonra Berkin anısına Hasan Hüseyin Korkmazgil’in Acıyı Bal Eyledik şiiri okundu ve ardından Karşı Düşler ve Yaşam Ateşi müzik grupları Berkin ve tüm devrim şehitleri için şarkılarını söylediler.

Yaşam Ateşi’nin, Grup İsyan Ateşi’nin Berkin için uyarladığı şarkısını söylediği sırada Berkin’in yaşına ithafen onbeş dilek feneri gökyüzüne bırakıldı. Ve ardından anma etkinliği sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu