Gençlik

Mersin’de konferans çalışmaları

“Konferansa uçakla gidiyoruz!”

Mersin: 8. Konferansımız yaklaşırken bizde konferans çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Konferans çalışmaları kapsamında hem kitleyle sıcak temaslarda bulunduk hemde hazırladığımız materyallerle kendimizi görünür kılmaya çalıştık.

Güne konferans afişlerini okulun dört bir tarafına asarak başladık daha sonra ise çalışmalarımızı daha etkili olmasını sağlamak ve standımızı daha görünür kılmak için hazırladığımız konferansa çağrı yapan pankartımızı standımızın arkasına astık. Ayrıca dergi, kitap, gazete ve konferans için hazırladığımız kartlarla standımızı renklendirdik.

Standımız da birçok insanla sohbet etme fırsatı bulduk, yeni insanlarla tanıştık.

Öğle arasında ise dergi yeni sayının yaygın dağıtımını yaptık. Dağıtımı fakülte kantinlerinde, dersliklerin önlerinde gerçekleştirdik.

“Bu toplumda en çok onlar eziliyor onlarla ilgili olan kartı alayım.”

Dağıtım sırasında derginin içeriği ve konferans gündemleri hakkında kitle ile sohbet ettik. Konferans için hazırladığımız davetiyelerin dağıtımı ise çok keyifli geçti çünkü kartlar sayesinde insanlarla konferans gündemleri üzerinden sohbet edebildik, onlara konferansımızın içeriğinden ve çalışmalarımızdan bahsettik.

mersin konferansLGBTİ ile ilgi hazırladığımız kartlar ise kitle tarafından çok beğenildi. Kart dağıtımı sırasında bir arkadaşımıza, Rojava ile ilgi kartı uzattık o ise ; LGBT konulu davetiyemizi alarak; “bu toplumda en çok onlar eziliyor onlarla ilgili olan kartı alayım.” dedi. Kart dağıtımı sırasında bazı duyarlı arkadaşlarımız da kartları alarak mahallerinde dağıtmak ve bize yardımcı olmak istediklerini söylediler.

Çalışmalarımız sırasında konferans davet kartlarımızın yoğun ilgi görmesi bizimde konferansa trenle gitme fikrimizde değişime yol açtı. Trenle gitme fikrimiz gün ortasında otobüs olmuşken ardından davetiyelere olan ilginin artmasıyla, otobüsten de vazgeçerek uçakla gitme planı yaptık (tabi burası işin esprisi).

Gün içinde gerçekleştirdiğimiz bütün çalışmalar verimli geçti. Bu çalışmalarımızla kitleyle bağlarımızı kuvvetlendirmek için adım atmış olduk. Çalışmalarımıza hafta içi yoğun bir şekilde devam edeceğiz.

 

Kaynak: www.yenidemokratgenclik.net

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu