Güncel

Mersin’de şölen çalışmaları…

Mersin: Hemen her yerde coşkuyla devam eden şölen çalışmaları için biz de Mersin YDG olarak Tohum Kültür Merkezi ile dayanışmayı yükseltiyoruz. Bunun için şölen hazırlığı için günlük toplantılarımızı yapıyor, her günün akşamında; günü değerlendirmek, ertesi günün planını yapmak için bir araya geliyoruz. Bu toplantıların verimini de daha ilk günden toplamaya başladık.

Bu çalışmalar kapsamında standımızla Mersin Üniversitesindeki yerimizi aldık. Standa öğrencilerin gösterdiği yoğun ilgi, okulda afişlerimizi asarken öğrencilerden aldığımız olumlu tepkiler coşkumuzu arttırdı. Çalışmalarımız esnasında devletin demokratik her talebe olduğu gibi bu çalışmaya olan tahammülsüzlüğü ve saldırganlığını bir kez daha gördük.

Astığımız afişlerin, bizim görüş alanımızda olmayanlarının arkamızdan toplandığını fark ettik. Diğer bütün afişler duruyorken sadece şölen afişlerinin toplanmış olması da, konserimizle ilgilenenin sadece biz ve kitle olmadığını gösterdi.  Akşam saatlerine kadar açık olan standımız,  ertesi günlerde de okuldaki yerini almaya devam edecek.

Mersin YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu