GüncelKadın

Milisler Bursada kadın düşmanlarına yönelik bir sabotaj eylemi düzenlediğini duyurdu

Milisler Bursa'da faşizmin kadın bedenine yönelik saldırılarının taşıyıcısı durumundaki bir şahsa ait araçları imha ettiğini açıkladı

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan habere göre Kadınların Birleşik Devrim Hareketi Eylem Ataş milisleri tarafından 24 Şubat günü gece 04:00 sıralarında Bursa Merkez Sarıgazi ilçesi Demirtaşpaşa mahallesi Boyacı sokakta park halinde bulunan iki otobüsü EYP ile vurdu. Haberde, patlama sonrası çıkan yangında otobüslerin tamamen imha olduğu, eylemin AKP-MHP faşizminin yerel yapılanmasında yer alan ve faşizmin kadın bedenine ve kimliğine yönelik saldırıların taşıyıcısı olan bir şahsa ait olduğu belirtildi.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye metropollerinde kadın özgürlük mücadelesi yürüten öncülerden biri olan Türkmen kimlikli Eylem Ataş erkek egemen devlete karşı mücadelesini Rojava’ya taşıyarak Kürdistan kadın özgürlük mücadelesi ile ortaklaştırmıştı. IŞİD’e karşı savaşta Menbiç’in özgürleşmesinde ölümsüzleşen yoldaşımız aynı zamanda Türkiyeli ve Kürdistanlı kadınların birleşik mücadelesinin de eylemli çağrısı olmuştur. Bu eylem çağrısı tüm kadınlara erkek devlete karşı taaruz çağrısıdır. Saraylardan, iktidardan, yargıdan kadınlara adalet çıkmadı, çıkmayacak. Onlara anladıkları dilden cevap vereceğiz. Kadınların birleşik silahlı hareketi KBDH tüm kadınları direnişe ve eyleme çağırıyor.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu