Güncel

Milisler Mardin’de eylem yaptığını duyurdu

Milisler, Mardin'de TEM Şube Komiserinin aracının yakılması eylemini üstlendi

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan habere göre, HBDH Kürdistan Milisleri  2 Mayıs 2021 günü Mardin 13 Mart Mahallesi’nde park halinde bulunan Mardin TEM Şube Komiseri’nin yakarak imha etti.

Konuya ilişkin milisler tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“HBDH Kürdistan Milisleri olarak başlattığımız, Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi çerçevesinde günlerdir kesintisiz gerçekleştirdiğimiz eylemlerle Kürdistan’da sömürgecilerle işbirliği yapan ajanlar ve özel savaşın kadroları olan polis, bekçiler hedefimiz oluyor.

Metina, Avaşin, Zap gerilla direnişleri ile çaresizliğe düşen sömürgeci ordu, Hulusi Akar eliyle bölgeden kaçmanın hazırlığını yapıyor. Türkiyeli yoksul emekçi kesimlerden başarısızlıklarını ve gerçekleri gizleyerek hamaset siyaseti yürütüyor. Gerilla; sömürgeci işgalci güçleri vuruyor, milislerimiz bu güçlere ve işbirlikçilerine nefes aldırmıyor sokakların da evlerini arabalarını ateşe veriyor.Faşizmden kurtulmak isteyen Kürdistan’dan, Türkiye’ye, birleşik mücadelede yer almamış olanlarda dahil, herkes bilsin ki onu yıkmanın gücüne, pratiklerle ortaya koyduğumuz yaratıcı savaş iradesine sahip olan ve savaşan güç HBDH’dir. “

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu