GüncelManşet

Militanlar: “Örgütlenelim, isyan dalgasını yayalım!”

H. Merkezi: 17 Aralık günü aralarında Bakan çocukları, banka müdürleri ve AKP’li belediye başkanlarının da bulunduğu 50’yi aşkın kişiye düzenlenen yolsuzluk operasyonunun ardından halk bir kez daha sokaklara dökülürken; elimize e-posta yoluyla ulaşan bir habere göre 28-29 Aralık günlerinde TKP/ML militanları da İstanbul-Sarıgazi’de alana çıkmış ve eylemler gerçekleştirmiştir.

TKP/ML militanları, eylemlere ilişkin yaptıkları açıklamada “Patron-ağa devletinin yolsuzluk ve rüşvetlerinin ifşa olmasıyla ortaya saçılan pislikler, devrimci kitlelerin, halkımızın öfkesini bir kez daha sokağa taşıdı. Gezi İsyanının ruhunu ve cüretini kuşanan militanlarımız kitlelerin öfkesiyle birleşerek hesap soruculuğun, devrimci eylemlerin adresi oldu. Halk üzerinde baskı, katliam ve tahakkümün faili olan faşist devlet ve polis gücü TKP/ML militanlarının, eylemlerde yer alan diğer devrimci örgütlerin ortak militan eylemleriyle hedef alındı” dediler.

 

“Sarıgazi’de dosta, düşmana mesaj…”

Militanlar açıklamalarını “Halkımızın alınteri ve emeğinden çalarak, kölece çalıştırıp iliğine dek sömürerek palazlanan halk düşmanlarının uykusunu kaçıracak olan aralarındaki kayıkçı kavgası değil, devrimci kitlelerin, partimizin ve diğer halk güçlerinin hesap sorucu eylemleri, isyanı ve mücadelesi olacaktır” sözleriyle sürdürdüler.

Cumartesi-Pazar günleri, Sarıgazi’de düşmana yönelen eylemlerle kitlesel şekilde yer alan parti gücümüz geliştirdiği direniş ve eylemlerle dosta ve düşmana mesaj oluşturmuştur” sözleriyle eylemleri değerlendiren militanlar, açıklamaların devamında “İsyanların örgütleyiciliğinde devrimci kitleleri partimiz TKP/ML’nin saflarında yolsuzluğun ve rüşvetin bataklığına dönüşmüş faşist devlete karşı örgütlenmeye ve mücadeleye çağırmıştır” dediler.

 

“Kararlılığımızı Kaypakkaya yoldaştan alıyoruz”

Eylemlerde “TKP/ML pankartıyla barikat başlarını tutan militanlarımız devletin polis gücüne yönelik de etkili eylemlerde bulunmuş, çatışmalarda rol üstlenildiğini” belirten militanlar, “Partimizin halkımızı devrime örgütleyen şiarları haykırılmış, ‘Kaypakkaya burada, TKP/ML barikatta’ sloganı atılmıştır. Eylemler boyunca yaygın şekilde yazılamalar yapılarak partimiz ve ordumuz propaganda edilmiştir” dediler.

Halkımızın partimize duyduğu güven, eylemler boyunca gösterdiği destekle bir kez daha anlaşılmıştır” diyerek kitlelerin desteğine dikkat çeken militanlar, “Kararlılığımız; kaynağını Kaypakkaya yoldaşın siyasi-ideolojik çizgisinden partimizin 41. yıla ulaşan savaş ve direniş pratiğinden ve devrimci kitlelerden almaktadır” dediler.

 

“2014, devrim sıcağıyla ıstacağımız mücadele yılımız olsun”

Sömürüyü, baskıyı, katliamları olağanlaştıran; kölece çalışmayı, düşük ücreti ve yoksulluğu halkımıza reva gören hakim sınıflar çil çil paraları kasalarda, kutularda saklamakta beis görmemekte, halkımızı sefalete, kendilerini her türlü nimete gark etmektedir” sözleriyle açıklamasını sürdüren militanlar, “Uzun soluklu devrim yürüyüşümüz bugünden geleceğe, hesap sora sora örgütlenerek ve savaşarak ilerleyecek, halkımız kazanacaktır” vurgusunu yaptılar.

Son olarak halkımızın yeni yılını kutlayan militanlar, açıklamalarını “İsyan, direniş ve mücadelelerle yükselen 2013 yılını, 2014’e adımlarken isyan dalgalarının sarsıcılığında yüklenerek kavgamızı şafağa taşıyalım. İsyanın ve devrimin sıcaklığını ısıtacağımız 2014 yılı mücadele yılımız olsun. Halkımıza şimdiden kutlu olsun!” sözleriyle sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu