GüncelManşet

Militanlardan Gazi Mahallesi’ndeki çatışmalara ilişkin açıklama

 

H.Merkezi:Gezi İsyanı’nın birinci yılında İstanbul’un çeşitli semtlerinde de bir dizi eylemler gerçekleştirildi. Dün akşam saatlerinde Taksim’deki eyleme katılmak üzere yürüyüşe geçen Gazi mahallesi halkı polisin saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Oldukça yoğun gerçekleşen saldırı karşısında direnen kitle gece geç saatlere kadar çatıştı. Çatışmalar sırasında DHKP-C MLKP YDG-H ve TKP/ML TİKKO militanları da yer alarak barikat kurdu. Konuya ilişkin elimize ulaşan e posta TKP/ML TİKKO militanları eylemin ayrıntıları hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.  

“Gezi İsyanı’nın 1. yılında Eski Karakol önünde toplanan kitle Taksim’e doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında polis , Gazi Mahallesi’nin girişinde kitleye gaz bombaları ve tazyikli sularla saldırdı.Bunun üzerine kitle sokaklarda barikat kurarak polis saldırılarına karşılık verdi. Saat 18:00 civarında  başlayan çatışmalar gece 02:00 sularına kadar yoğun bir şekilde devam etti ve çok sayıda yaralanan oldu.

 10372272 739660262751789 5472280802485271978 nDHKP-C , MLKP , YDG-H’ında yer aldığı çatışmalarda partimiz TKP/ML ye bağlı militanlar , azgınca saldıran kolluk güçlerine karşı molotof kokteylleriyle karşılık verdi . Çatışmaların başından beri kitleyle birlikte barikatlarda polis güçlerine karşı savaşarak mücadeleyi büyüten militanlarımız. Çatışma süresi boyunca akrepler ve TOMA’lar  militanlarımızın molotoflarıyla büyük hasar gördü. Bir TOMA partimiz militanları tarafından ateşe verildi. Yanan TOMA’yı söndürmek isteyen bir başka TOMA’da militanlarımızın molotoflarına hedef oldu. Polis çaresiz kalarak geri çekildi.Çatışmalar boyunca sık sık “Her yer Taksim Her yer Direniş”, “Bu daha başlangıç Mücadeleye devam” , “Yaşasın partimiz TKP/ML halk ordusu TİKKO , TMLGB”, “Biji Parti me TKP/ML”  sloganları atıldı. TKP/ML marşı okunduğu anda kitle alkış ve zılgıtlarla militanlarımıza destek verildi. Bizler TKP/ML militanları olarak devletin imha, inkar ve asimilasyon politikalarına karşı kitlelerle beraber halk savaşının kızıl güzergahında, faşizmin karşısında, bedel ödetmeye devam edeceğiz.

 

Yaşasın Partimiz TKP/ML  Halk Ordumuz TİKKO Ve Gençlik Örgütümüz TMLGB

Gezi Şehitleri Ölümsüzdür

Yaşasın Halk Savaşı

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu