Güncel

Milletvekillerine siyasi soykırım sürüyor

H. Merkezi: CHP ve HDP’li 29 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına dair dosyalar Meclis başkanlığına sunuldu.

Dosyalardan 24’ü HDP’li, 4’ü CHP’li vekillere biri de bağımsız vekile ait. Dosyalarda HDP’nin tutuklu eş başkanı Selahattin Demirtaş ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da isimleri bulunuyor.

Bu dosyalarla beraber Meclis’e gelen dosya sayısı 168’e ulaştı. Dokunulmazlığı kaldırılması talep edilen milletvekilleri şöyle:
HDP’denUrfa Milletvekilleri Osman Baydemir, İbrahim Ayhan,Siirt Milletvekili Besime Konca,
Van Milletvekilleri Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan, Nadir Yıldırım, Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp, İmam Taşçıer, Çağlar Demirel, İdris Baluken,Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder,Hakkari Milletvekili Selma Irmak,Antep Milletvekili Mahmut Toğrul,
Mardin Milletvekilleri Mithat Sancar, Mehmet Ali Aslan, Gülser Yıldırım,İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü,Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Ali Atalan,Şırnak Milletvekilleri Leyla Birlik, Aycan İrmez,Muş Milletvekili Burcu Çelik.CHP’den Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Bağımsız Balıkesir Milletvekili İsmail Ok

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu