Güncel

Mücadele Birliği Platformu: Açtıkları yolu zafere ulaştıracağız

Mücadele Birliği Platformu, 6 Mayıs'ın yıldönümünde 3 Fidan için bir açıklama yayımladı.

Mücadele Birliği Platformu tarafından yapılan yazılı açıklamada, mücadelenin Deniz, Yusuf ve Hüseyin için ezilen milyonların özgürleşmesi anlamını taşıdığı ve bunu sağlamak için hiçbir bedelden kaçınmadıkları ifade edildi.

Açtıkları Yolu Zafere Ulaştıracağız başlığı taşıyan açıklamada Üç Fidan’ın tarihsel anlamdaki pratikleriyle enternasyonal mücadelenin en önemli örneklerinden olduklarının ifade edildiği açıklamada şu sözlere yer verildi:

Soluksuz baskı

Alınmayan önlemler, verilmeyen destekler, onbinlerce işletmeyi iflasa sürükleyen yasaklar, Kod-29 belasının işsizlik cehennemine savurduğu binlerce işçi, adeta bilinçli bir kışkırtma halini alan kadına yönelik resmi saldırılar, öğrencilere dönük amansız saldırı, soluksuz baskı, baskı, baskı…

‘Denizlerin eylemci rujunu kuşanmalıyız’

Keyfi pandemi yasaklarının faşizmin tahakküm aracı kılındığı, kent meydanlarının, çalışmak dışında her şeyin fiilen yasaklandığı bugünlerde, işçi sınıfı, gençlik, kadınlar, Kürt halkı, doğasına sahip çıkan köylüler, yıkıma sürüklenen esnaf, kısacası hemen tüm toplumsal kesimler baş eğmez bir kararlılıkla faşizmin yasaklarını tanımıyor, faşizmin üzerine yürüyor. Ekonomik ve politik krizin daha da derinleştiği böylesi bir süreçte, ayaklanmaya gebe olan topraklarımızda bugün Denizlerin cüretini, eylemci ruh halini kuşanmalıyız. Denizler gibi militan, kararlı ve cüretli şekilde öne atılmalıyız.

Bu bilinç irade ve kararlılıkla açtıkları yolu zafere ulaştıracağız!

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan yoldaşları, insanlığın kurtuluşunu simgeleyen zafer bayraklarında taşıyacağız.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu