Dünya

Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Mannheim: Mannheim ProMigra derneği tarafından, 24 Eylül Almanya genel seçimlerine bir hafta kala panel gerçekleştirildi. 17 Eylül’de ProMigra e.V. lokalinde gerçekleşen, Die Linke(sol parti), I.L.MLPD (Enternasyonalist Liste/MLPD) ve ATIF temsilcisi Panelist olarak yer aldı.

Tüm devrim ve demokrasi şehitleri şahsında saygı duruşu ile başlatılan panel, Parti, Federasyon ve kişilerin tanıtımı ile söz hakkı temsilcilere verildi.

Die Linke’den Gökay Akbulut ilk olarak ProMigra bileşenlerine davetten dolayı teşekkür ederek, Mannheim’da AKP ve Gülen hareketlerinin güçlü temsiliyeti olduğunu, ayni zamanda sol kanadın ciddi bir mücadelesi olduğunu söyledi.

Mannheimda tek kadın aday ve aynı zamanda göçmen kökenli aday olduğunu vurguladı.

Enternasyonalist Liste/MLPD adayı Josef Buck konuşmasında Geçen sene Ekim ayında kurulan Enternasyonalist Liste/MLPD AFD ve diğer ırkçı akımlara karşı güçlü bir mücadele örgütlemek için kurulduğunu, aynı zamanda Türkiye ve Alman devletlerinin işbirliğinin tarihçesine değinerek “bu iş birliği Erdoğan’la değil ikinci dünya savaşına dayanan bir tarihi var” dedi.

129 a/b yasasının yürürlükten alınması gerektiğine vurgu yaparak belirti.

 

“On beş milyon göçmen arasında altı milyonu aşkın göçmenin oy hakkı yok”

ATIF temsilcisi, göçmenlerin vatandaş olmadıkları doğrultuda seçim hakkı bulunmadığını fakat devletin göçmenlerden vergi alma noktasında yerli yabancı ayrımı yapmadığının altını çizerek “Oy hakkı İnsanlık hakkıdır” dedi.

Enternasyonalist Liste/MLPD on altı bileşenle kurularak Almanya’da ilerici, güçlere yönelik kullanılan 129 a/b yasasına, T.C. Alman devleti işbirliği noktasında karşı mücadeleyi yükseltme hedefi taşıdığını aktardı.

Son olarak ” Mücadelemizi sürdüreceğiz” vurgusunu yaparak sözlerini noktaladı.

Temsilcilerin konuşmaları ardından soru cevap bölümüne geçildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu