Güncel

Muhabirimiz Yiğit serbest bırakıldı

H. Merkezi: 18 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan ve sonrasında Valilik tarafından yasaklanan Newroz mitingine katılan ve haber takip ederken gözaltına alınan Özgür Gelecek gazetesi muhabirleri Gizem Yiğit, gözaltılarının 4. gününde Savcılık’ta verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Diğer muhabirimiz Perihan Erkılıç ise Savcılık’taki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildi.

Beşiktaş’ta fiziki OHAL

18 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan ve sonrasında Valilik tarafından yasaklanan Newroz mitingine katılan aralarında Özgür Gelecek gazetesi muhabirleri Gizem Yiğit ve Perihan Erkılıç’ın da bulunduğu yüzü aşkın kişi gözaltına alınmıştı.

Dün Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen 48 kişiden 9 kişi tutuklanmış, aralarında muhabirlerimizin de bulunduğu 56 kişinin sorgusu 22 Mart’a (bugüne) bırakılmıştı.

Sabah saatlerinden itibaren Beşiktaş Adliyesi’nin çevresini saran polis, adliyeye giriş-çıkışlara ambargo koyarak gözaltına alınanları daha da yalnızlaştırmaya çabalıyordu.

Avukatlar ve mahkemesi olan tutsakların 1. dereceden yakınları dışında adliyenin bahçesine dahi kimse alınmadı.

Devletin gözaltındakileri tecrit terörü yalnızca polis ile sınırlı kalmadı. Bahçeleri adliye ile ortak olan Bahçeşehir Üniversitesi de ÖGB güçlerini kampüs kantini (kantin demek çok basit kalır, lüks bir restaurant gibi…) önüne yığarak, kantine “dışarıdan gelenlerin” girmesini engelledi. Kantine girmek isteyen herkese kimlik soran Bahçeşehir Üniversitesi anlaşılıyor ki, “terörist yakınları olan ayaktakımının” kantininde oturmasını bile istemiyor!

Gözaltındakilerin Savcılık’taki sorguları devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu