Güncel

Musalla’da 2. Halk Şenliği başarıyla gerçekleştirildi.

Tarsus’ ta14-15 Temmuz tarihinde “2.Musalla Halk Şenliği” coşkuyla geçekleştirildi. Özellikle mahalle gençliğinin güçlü pratikleri ile hazırlanan şenlik geceli gündüzlü hazırlık çalışmalarının sonucunda oldukça coşkulu gerçekleşti.

Çalınmadık kapının bırakılmaması şiarı ile gerçekleştirilen çalışmalar ayıca son dönemlerde Musalla’da yaşam bulan uyuşturucu, fuhuş ve çeteleşme gibi devlet endeksli faaliyetlerin teşhiri açısından olumlu oldu.

Musalla parkında gerçekleşen şenliğin birinci gününde kadın ve çocuk sağlığı/uyuşturucu kullanımı ile ilgili panel gerçekleştirildi. Panele olan ilgi dikkat çekiciydi. Panelde insanların neden madde bağımlısı olduğu ve madde bağımlılığına sürükleyici unsurlar üzerinde duruldu.

Yaklaşık 40 dakika süren panel sonrasında şair Şükrü Erbaş ile söyleşi gerçekleştirildi. Panel ve söyleşilerin ardından şenliğin 1. günü Yaşam Ateşi Müzik grubunun türküleri eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.

Şenliğin 2. gününde ise ana konu Suriye’deki gelişmelerdi. Düzenlenen panelde Suriye nezdinde iç ve dış gelişmeler anlatıldı. Panelin ardından gün, tiyatro gösterimleri, şenlik kapsamında oluşturulan çocuk korosunun şarkılarıyla devam etti. Mahalle halkının katılımının oldukça iyi olduğu şenlik Bilal Mazlum ve Hilmi Yarayıcı’nın  ezgileri ile sonlandırıldı. (Musalla Özgür Gelecek okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu