Güncel

Narlıdere Soma İçin Ayakta

İzmir: Somada ki işçi cinayetleri ardından halkın öfkesi dinmek bilmiyor. Egemenler daha fazla kâr uğruna işçilerin güvenlik tedbirlerini göz ardı etmiş ve yüzlerce işçi canından olmuştur. Hala yerin altında yüzlerce işçi bulunmaktadır ve ulaşılamayan 7 bölümden söz edilmektedir.

Narlıdere haklıda soma da ki ölen işçileri unutmadı. Demokrasi platformunun düzenlediği eyleme yüzlerce kişi katılmıştır. Partizanında destek verdiği eylem 15 Mayıs Perşembe günü gerçekleşmiştir.

Narlıdere demokrasi meydanında saat: 21.00’da toplanan kitle sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Eylemde “Somanın Hesabı Sorulacak”, “Taşeron Çalışmak İstemiyoruz”, “Katil Devlet Hesap Verecek”, “Somanın Katili Tayyip Erdoğan” şeklinde sloganlar atıldı. Eylem sırasında kitle Kanlı Pazar marşını sürekli tekrarladı.

9 Eylül hastanesinden tekrar demokrasi meydanına gelen kitle burada bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada “Soma’da ölenlerin sorumlusunun AKP hükümetinin olduğu ve bu katliamın hesabının çok ağır olacağı” vurgulandı.

Yapılan açıklamanın ardından 17 Mayıs Cumartesi günü saat: 20.00’da yapılacak İbrahim Kaypakkaya Haki Karel ve Dörtler anmasının duyurusu yapıldıktan sonra eylem sona erdi.   

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu