GüncelManşet

Ne C-emaat-HP Ne AKP Çözüm Halkın Örgütlü Gücünde!

Her Alanda Sokağın Sesini Yükseltmeye!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın istifa ederken yaptığı açıklama, yalnızca yolsuzluk soruşturmasında adı geçen Bakanlar ve yakınlarının değil Başbakan Erdoğan dahil AKP hükümetinin bütünüyle yolsuzluk, soygun ve rüşvet hükümeti olduğunu ortaya koymuştur.

Başbakan Erdoğan ve AKP kurmayları, bugün “çete, paralel devlet” dediği güçlerle dün kader ortağıydı. Aynı çıkarlar etrafında yıllarca halkı dolandırmak ve soymak için yan yana durdular. Bugün ise klik çatışmasının karşıt kutuplarında yer alıyorlar. Erdoğan’ın “dış güçler, dış komplo” dedikleri ise hükümetin yıllardır uşaklık etmekte abes görmediği ABD gibi emperyalist güçlerdir. Bu kavganın her iki tarafında da emek sömürüsü üzerinden yükselen büyük sermayedarlar vardır.

Hükümet ve Başbakan bu söylemlerle meseleden sıyrılabileceklerini sanıyorsa yanılıyorlar. Haziran İsyanı’nın ardından ortaya çıkan bu gerçekler halkın en geniş bölümünde hükümeti ve temsil ettiği çıkar ilişkilerini deşifre etmiştir. “Operasyonlarla” ortaya çıkanlar buz dağının sadece  görünen yüzüdür. Ne kabine değişikliği ne de iç operasyonlar hükümeti ayakta tutamaz. Hükümetin hiçbir meşruiyeti kalmamıştır, derhal istifa etmelidir.

Bugün işçiler için, asgari ücret tespitinde %3 simit parası önerenlere  karşı mücadeleyi yükseltme zamanıdır. Bizlere 1000 TL’yi bile çok gören ancak kendileri 100 milyon euroları aşıran emek hırsızlarına karşı insanca yaşam mücadelesi için sokağa çıkmalıyız. Taleplerimizi haykırmalı, siyasi iktidara yönelmeli ve halkı egemen kliklerden birine yedekleme girişimlerine dur demeliyiz.

Halktan Çalana, Yalana, Talana Son!

Bakanlar Yetmez, Hükümet İstifa!

Sistemin Kölesi Olmayacağız!

Devrimci Demokratik Sendikal Birlik

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu