Güncel

Nefret Suçları karşı Baki Koşar etkinlikleri başlıyor!

H. Merkezi: Siyah Pembe Üçgen Izmir Derneği’nin her yıl düzenlediği Baki Koşar Nefret Suçları ile Mücadele Haftası etkinlikleri başlıyor!

Bu yıl 17 – 23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecektir

6.yılına giren hafta için belirlenen “Kontrol” temasında, hem nefret suçu olgusuna hem de LGBT bireylerin hayatlarının tahakküm altına alınmasında rol oynayan tüm göstergelere ilişkin sorulara cevap aramak ve fikir üretmek için Izmir’de bir araya gelinmesi amaçlanmaktadır.

Etkinlikler vesilesiyle bu yıl ik kez İzleyici ile buluşacak filmler ve oyunların ücretsiz olacağını duyuran dernek “Kontrol” teması atölye çalışması, panellerle oldukça dolu bir haftanın İzmirlileri beklediği dile getirdi.

Bir çok film ve söyleşisi ile izlenecek!

“Voltrans”, Trans erkeklik deneyimlerinin görünürlüğü adına önemli bir çalışma olarak sahnelenirken, “Dikkat Okulda Trans Var” trans erkeklerin eğitim alanında yaşadıkları problemleri anlatırken ve Zuhal Akmeşe’nin Ege’nin bir köyünde yaşayan Ihsan Hala’nın hikayesini konu alan “Her Yer Hiç Kimse” belgeselleri gösterilecektir. Bu filmler gösterildikten sonra yönetmenleri ve ekipleriyle ile söyleşiler yapılabilecek. Ayrıca Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye alan “Mavi En Sıcak Renktir” filminin Izmir’deki ilk gösterimi yapılacaktır.

Siyah Pembe Üçgen Izmir Derneğinin 2012 yılında yayınladığı, bir sözlü tarih çalışması olan “80’lerde Lubunya Olmak” isimli kitaptan Mekan Artı’nın sahneye uyarladığı ve Perihan Mağden’in aynı isimli kitabından, Studio4 Istanbul’un oyunlaştırdığı “Ali ile Ramazan” oyunlarının ücretsiz gösterimleri olacaktır.

Melek Göregenli, Cenk Özbay ve Banu Karaca’nın katılımıyla gerçekleştirilecek “Kontrol Mekanizmaları”, Buse Kılıçkaya ve Ganimet’in katılımı ile “Cinsel “Politikalar ve Haklara Erişim”, Hayriye Elbi, Dilek Güldal ve Demet Celikkaya’nın “Beden Geçiş Süreçleri ve LGBT’lerin Sağlık Hakkına Erişimi” panelleri ile Lady Noir  ve Azap uygulayıcılığında “Acı Tatlı BDSM Atölyesi” gerçekleşecektir.

Hafta boyunca gerçekleştirilecek diğer panel, forum, atölye çalışması ve ödül töreniyle ilgili detaylı bilgiye www.nefretsuclari.org adresinden ulaşılabilir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu