Güncel

Newroz ateşi Anadolu Üniversitesinde yükseldi.

Eskişehir:  24 Şubat günü saat 12.00’da yemekhane önünde birleşen, içerisinde Yeni Demokrat Gençlik okurlarının da bulunduğu öğrenciler Newroz ateşini Anadolu Üniversitesinde yükseltti. Dem-Yöm adına bir basın açıklamasının okunduğu Newroz etkinliği çekilen halaylar ve söylenen şarkılar ile öğrencilerin yoğun katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Okunan basın açıklamasında “Newroz zalimin zulmüne bir başkaldırıdır. Bir isyan türküsüdür. Demirci Kawa’nın zalim Dehak’a  artık dur demesidir. Demirci Kawa’dan çağdaş Kawa Mazlum Doğan’a bir isyan mirasıdır. Ve zafer mazlumların olacaktır. Diyarbakır zindanlarında ser verip sır vermeyen yiğit İbrahim Kaypakkaya’ların olacaktır. Ve zafer Mahir gibi Agit gibi direndikçe kazanılacaktır” denilerek mücadelenin önderlerden öğrenilerek yükseltileceği vurgulandı.

Bizlerinde Yeni Demokrat Gençlik olarak katılıp ”Newroz Piroz Be” pankartımızı asarak desteklediğimiz etkinlik Newroz ateşinin çevresinde çekilen halaylarla sonlandırıldı. Etkinlik sırasında sık ‘Yaşasın Halkların Kardeşliği’ sloganları atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu